Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/meta.php:54) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/meta.php:54) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/meta.php:54) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/meta.php:54) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/meta.php:54) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil
Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Yazar Mesaj
carboni
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 25-Mar-2013 / 05:55    Mesaj konusu: Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil

Müslüm Baba'yı dinlemeye başlayı 21 , bin bir emekle hazırlanan bu güzel siteye üye olalı 9 sene olmuş.
Pasif bir kullanıcı olarak sadece okuyarak takip ettiğim bu foruma ilk defa babanın vefatı üzerine yazıyorum.

1990 lı yılların henüz başıydı. "Dünya Tersine dönse vazgeçem" , "Bir avuç gözyaşı"nın ortalığı inlettiği , özel radyoların hızla çoğaldığı Türkiyenin süpermarketlerle tanıştığı ve benim çocuk olduğum yıllar...

Müslüm baba ile tanışmam yaşça benden büyük kuzenim sayesinde oldu. beraber sabahladığımız gecelerde çocukça sevdalarımızı birbirimize anlatırken hiç dilimizden düşmezdi "ilk ve son aşkımdan gençlik çağımda" mısraları

Derken olaylı konserler gündemlere oturdu. Müslüm Gürses dinleyenleri belli bir kalıba sokulmaya çalışıldı.
belli bir "stereotype" yaratma çabaları ile ve büyük bir ön yargı ile psikolojik bir baskı ortamı yaratıldı.

Oysa ne ben ne kuzenim o"klişe" kimliğe sahip değildik. O yıllarda ortada ne murathan munganlar ne teomanlar vardı. Ve biz sadece O büyük sesin kıymetini anlayabilen şanslı nesildik.

Ve biz hiç bir kalıba sığmayacak toplumun her kesiminden gelen her sosyal sınıftan "müslümcüler"dik

Babayı bir kez Ankara da izleme ve elini sıkma şansım oldu. Sanatını ve müziğini ve kişiliğine tanıdıkça neden ona "baba" dendiğini daha iyi anladım.

Bariton bir ses şarkıdaki dramı en hazin perdeden seslendiriyor , sanki parçayı okumuyor adeta yaşıyordu. ve Bu ses sadece arabesk şarkılar değil Türk sanat müziğinin ve Türk halk müziğinin en nadide en zor parçalarını parmak ısırtırcasına icra ediyordu...

Fakat tüm bu üstün yeteneğin yanında onu asıl "baba" yapan taşıdığı o melek , o yüce, o büyük ruhuydu.

Bir karıncayı incitmeyen gözlerinin içinden saflık temizlik akan bir yüce şahsiyetti O. Bir aile babası , vefalı bir eş ve saygın bir adam...

Müslüm Gürses Hayranlarını sadece şarkılarıyla çoşturmuyor adeta Delikanlılık dersi veriyor be adamlığı ile bir örnek teşkil ediyordu. O her zaman "en büyük efelik efendiliktir"diyen biriydi dürüstlüğün ve itibarın simgeleşmiş ismiydi..

İşte benim Müslüm babayı sevmemim onu baba bilmemin en büyük nedeni budur.tıpkı birçoklarımız gibi.

Kendi tarzı Dışında okuduğu parçalarda bir kısım eleştiriler alsa da ben kendisini hep desteklemiştim. Ne denli büyük bir yeteneği olduğunu cok geniş kitlelere ispat etti ve bir cok tabu yıkılmış oldu.

Milyonlarca sevenine milyonlar eklendi.

Bugun ne yazık ki Müslüm baba ebediyete intikal etmiş bulunuyor.fakat sanatçılar asla ölmezler. Onlar sanatlarıyla yaşarlar. Ben Müslüm Babanın öldüğüne inanmıyorum.

Bugun ve yarın ve daha uzak gelecekte bu topraklarda bu büyük Millet yaşadıkça Müslüm Gürses ölmeyecek ve efsanesi kulaktan kulağa anlatılacak tıpkı bir karaca oğlan tıpkı bir dadaloğlu tıpkı bir köroğlu gibi...

hepimizin başı sağolsun , ruhun şad olsun baba...

Tüm Müslümcü kardeşlerime sevgiler ve saygılarımla.
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
Tanrikut
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: Antalya
MesajTarih: 25-Mar-2013 / 08:54    Mesaj konusu: Re: Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil

Çok güzel yazmışsınız duygularımıza tercüman olmuşsunuz telekkürler Bir kez daha Baba Müslüm Gürses'i yad ediyoruz Ruhu Şad mekanı cennet olsun.

Eğer kendi ellerimle kendi omuzlarımda taşımasaydım tabutunu öldüğüne asla inanamazdım gel gör ki 59 yıllık ömründe her defasında sana yanlış yapan hayat giderken de yapacağını yaptı ve seni bizden ZAMANSIZ ALDI.
Baba Müslüm GÜRSES Işıklar içinde yat.
Kullanıcı profilini gör
adem_reis78
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 25-Mar-2013 / 09:46    Mesaj konusu: Re: Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil

çok zamansız gittin babaaaa . oysa okuyacagı bir ayagında kundara vardı, bir eyvah neye yarar vardı . bir hüküm giymişim vardı , bir sende sevgi yok vardı bir erkek sözü vardı . ah be babaaa bu abimizin dediği gibi bende her dalı icra edip ortalıgı inletigin zaman bende seni hiç yadırgamadım hep destek verdim . o mülayim sesin ve efenliğinden o ağır başlı olup agır başlı oldugu halde o tatlı gülüşünden kahkalarından beni bizleri milyonları yanlız bıraktın . hani gidersinde bir gün ya hakan taşıyana ya azer bülbüle sıgınırız dedim ama inan babaaa senin eşin yok kişiliğin büyüklüğün BABA duruşun yok . zaten azer senden evvel gitti hakan taşıyan desen ölüden beter . Keşke şaka olsaydı be babaaa sonuna kadar ümitliydim , hep dedim baba uyanacak bize el sallayacak ama olmadı . Senin o sırtına ilk elimi koyduğum zamanı hatırlıyorumda gercekten bizler seni o kadar cok seviyoruz ki işte o zaman bende anladım bunu . Neden öz babamızdan başka bir tek sana baba dediğimizi anladım , Ah babacım be ahhhhh her gece sabaha yaklaştıgı vakit sana olan özlemim daha büyük şekilde artıyor daha cok kanıyor yaram seni ömrüm boyunca ayrı yarayla aynı hisle aynı duygular özleyeceğim müslüm babam MEKANIN CENNET OLSUN . Bende şu gece vakti içimi dökeyim dedim , ellerine sağlık abi .

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 27-Mar-2013 / 16:23    Mesaj konusu: Cevap: Re: Ölürse Tenler Ölür , Canlar Ölesi Değil

Tanrikut demiş ki:
Çok güzel yazmışsınız duygularımıza tercüman olmuşsunuz telekkürler Bir kez daha Baba Müslüm Gürses'i yad ediyoruz Ruhu Şad mekanı cennet olsun.

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering