Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Haber] Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin
[Haber] Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
muratix06
Üye
Üye

Nereden: Ankara
MesajTarih: 05-Ekm-2011 / 05:20    Mesaj konusu: [Haber] Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

Mekan Tıklım tıklım Babaya Olan Sevği Sayğı Üst Düzeyde...

"Sen Tanrı mısın... Evladım kapat onu, beni öldürdün..." Very Happy Very Happy Baba Baba Olduğu Gibi Şakalarıda Baba .
Bunlar güzel haberler Jiletmiş Felanmış Filanmış boş işler Gerçekten Bunlar Güzel Haberler...

Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin (03.10.2011)

Beyoğlu 'İstanbul Live'da sahneye çıkan Müslüm Gürses'i ünlü senarist Birol Güven de dinledi ve gecenin izlenimlerini GÜNAYDIN için kaleme aldı: Coşku zirveye çıktı, ses limitleri aşıldı, yine İstanbul semalarında F16'lar dolaşıyor sandık!

Çok uzun süredir gece dışarı çıkmama alışkanlığımı, cuma akşamki Müslüm Baba konseri için bozdum. Beyoğlu'nun geceleri çok kalabalık olduğunu duymuştum ama bu kadar kalabalık olduğunu bilmiyordum... Cuma akşamı Taksim'den Galatasaray Lisesi'ne kadar olan bölümde yürüyen insan sayısı, aynı gece en çok reyting alan 'Adını Feriha Koydum' dizisini izleyen seyirci sayısından fazlaydı! Reklam verenler televizyona reklam vermek yerine, bu yolun üzerindeki kestanecilere göğüs reklamı verseler, daha etkili bir reklam çalışması yapmış olurlardı!

RIHANNA ORTAMI
Müslüm Baba konserinin gerçekleşeceği 'İstanbul Live', insanların ayakta canlı performans izleyebileceği şekilde dizayn edilmiş, güzel bir mekan. Mekana ilk girdiğimde, yüksek bir sahne ve sahnenin hemen önünde ayakta duran insanların coşkusunu görünce; birazdan sahneye Müslüm Baba değil de, Rihanna çıkacakmış gibi bir hisse kapıldım! Kalabalık o kadar coşkuluydu ki, daha sazlar sound check (ses kontrolü) yaparken bile ortalık yıkılıyordu. Mekanda bulunan hemen herkes, 'Baba'nın bütün şarkılarını ezbere biliyordu ama şarkılara eşlik konusunda, kadınlar daha başarılıydı. Hatta bir ara şarkılara eşlik eden kadınların sesi o kadar çok çıkmaya başladı ki; bir an 'Baba bu akşam seyircisiz oynama cezası aldı da, sadece kadınlara açıldı kapılar' sandım.

NE YENİLİKÇİ ADAM!
Mikrofondan 'Tanrı İstemezse Yaprak Düşmezmiş' sözleri duyulunca, İstanbul Live bir anda, Avni Aker'in 61'inci dakikasına döndü. Coşku zirveye çıktı, ses limitleri aşıldı, yine İstanbul semalarında F16'lar dolaşıyor sandık. Müslüm Baba şarkıya devam ederken; sahnenin hemen önünde, bu büyük anı cep telefonuyla kaydetmeye çalışan genç arkadaşı da şarkı sözlerinin arasına "Evladım kaapat onu" cümlesini ekleyerek, melodik bir şekilde uyardı: "Sen Tanrı mısın... Evladım kapat onu, beni öldürdün..." Fakat sahneden biraz uzak olanlar durumu anlamadı ve Müslüm Baba'ya eşlik etmeye devam etti. Arka taraf eşlik edince, Müslüm Baba da onlara aynı şekilde eşlik etti: "Sen Tanrı mısın, evladım kapat onu, beni öldürdün..." Olayı kavrayamayan arkadaşımız Aydın Sarman, "Ulan bu Müslüm Baba ne kadar yenilikçi bir adam, sürekli değişiklikler yapıyor şarkının sözlerinde" bile dedi!

YAHU KARDEŞİM, NEDEN AYAKTA YOLCU ALDINIZ?
Müslüm Baba'nın göründüğü an, coşkunun zirveye çıktığı andı. Müslüm Baba ilk şarkısına başladığında, hepimiz kendimizden geçmiş bir şekilde onu dinlerken, o insanların neden ayakta durduğuna anlam veremiyordu. Şarkı biter bitmez, sordu: "Yahu neden oturmuyorsunuz, sandalye yok mu?" 'Baba'ya, Rihanna ortamı hazırlayan mekan yetkilileri, ne yapacaklarını bilemiyordu. Baba ise, hayranlarının rahatsız olduğunu düşünüp fırça atıyordu. "Yahu kardeşim, neden ayakta yolcu alıyorsunuz?"

PEÇETEYE İSİM YAZDIK AMACA ULAŞAMADIK
Müslüm Baba o kadar rahat, o kadar doğal şarkı söylüyordu ki, sanki evde kendi kendine mırıldanır gibiydi. Sanki bizler de, evine misafir gitmiş gibiydik. Belki o yüzden yadırgamıştı ayakta kalmamızı. Bir ara zevke gelip, "Müslüm Baba sen bizim Leonard Cohen'imizsin" diye bağırdık, istek yaptık. Bir peçeteye şarkı isimlerini yazıp gönderdik ama kanuncu, bizim peçeteyi çaktırmadan sandalyenin altına atarak yok ettiği için amacımıza ulaşamadık.

PATİKA'DA NOKTALADIK
Sonuçta, sıradışı kişiliği ve sıradışı yorumuyla, muhteşem bir müzik ziyafeti çekti bize Müslüm Baba. Bizler de, onun performansını canlı izlemenin mutluluğunu yaşadık, hep birlikte. Geceyi, sevgili dostum Cem Davran'ın davetiyle, Patika'da Soner Olgun dinleyerek noktaladık. Neredeyse, yarım yüzyıllık hayatımda, ilk defa gece 12.00'de uyumadım ve sabah saat 06.00'ya kadar dışarıda kalıp müzik dinledim. Sevgili Soner Olgun; sen, bu işin Messi'sisin... Sen başka dünyadansın. Gecemizi bayrama çevirdin...

Kaynak : http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2011/10/03/muslum-baba-sen-bizim-leonard-cohenimizsin
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
kralmuslum88
Üye
Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 05-Ekm-2011 / 06:02    Mesaj konusu: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

vay da vay,elinize sağlık arkadaşım.Müslüm Gürses budur,olay budur.Yadırgayanlara,ön yargıyla bakanlara karşı sayın Müslüm Baba'mızı dinlemeye devam.Allah ona ve hepimize hayırlı ömürler versin

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Van/Merkez Muslumcu.dür Herkez!!!
MesajTarih: 05-Ekm-2011 / 17:12    Mesaj konusu: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

Böyle haberleri özlemiştik. Yarabbi biz Müslümcüleri ve Müslüm Babamızı eski günlerimize geri döndür...

"siteye ilk kayıt: dec 20,2004"
Kullanıcı profilini gör
atasayar
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 05-Ekm-2011 / 23:37    Mesaj konusu: Cevap: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

affetmem_seni65 demiş ki:
Böyle haberleri özlemiştik. Yarabbi biz Müslümcüleri ve Müslüm Babamızı eski günlerimize geri döndür...

Valla Haklısın Babanın Espiriliredide Bi FArklı Anlam Yüklüyo Nedense ARkadaş Adam Öksürse Yeter Bizlere... Allah Öksürtmesin Tabi Very Happy

Kullanıcı profilini gör
KUSTURDUNGONLUMU
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 05-Ekm-2011 / 23:59    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

fatih aynı hesap filimlerdede geçiyo diyoya Yumurtaya Can Veren Allahım Yeşil Biberi Nasıl Yarattın Adam Öldürürüm Ama Cinayet Asla gibi çok espiri şekli var Valla Fatihim bu dünyaya bi tane baba gelmiş bidahada gelmez Allahım Babamızı Her Daim Korusun...

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 06-Ekm-2011 / 02:38    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

valla bende gazetede haberini gördüm ayakta duran seyircilerde çoğunluktaydı,baba gün geçtikçe daha bi başka oluyor ününe ün katıyor,hele espirili konuşmaları beni öldürüyor ya."Sen Tanrı mısın... Evladım kapat onu, beni öldürdün Very Happy bir şarkınında tam finalinde böle bişi yapmıştı Very Happy

Üye
Üye

Nereden: Ankara
MesajTarih: 06-Ekm-2011 / 04:23    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Müslüm baba sen bizim her şeyimizsin

Ne güzel bir duyğu bu müslümcülük. ! Böylesine güzel Yorumlar Koyuyor Konuya .
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering