Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar
Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Korsan Albümler ve Orjinal Albümleri Tartışma Alanı
Yazar Mesaj
ahmet_
Üye
Üye

MesajTarih: 25-Tem-2010 / 08:18    Mesaj konusu: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Degerli kardeslerim, ilk önce sunu belirtmek gerekir ki bu konunun yakindan uzaktan Babamiz ile bir ilgisi yoktur. Sadece Hülya Plak ile ilgisi vardir. Adamalar hirsizlik yapmis, Babamiza okutmuslar...

Abdülhalim'in hayatını okuyun ve sonra çok bilinen, en meşhur icralarından olan "Hubbak nar" isimli parçasını arayın.

Hülya Plak-Hasret rüzgari (Söz/Müzik: Iskender Sencemal yaziyor plagin üzerinde)

Tamamen müzigin intihal edildigi parca, Misir Arabesk müzigini bulan Abdülhalim, sene 60'li yillar:

http://www.youtube.com/watch?v=R_xc78CLh6Y&feature=related

Yaziklar olsun Babamizi böyle olaylara karistiranlara; keske bilmemnereli bilmemneye okutsalardi bu hirsizliklarini...
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
Kadir
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 25-Tem-2010 / 09:54    Mesaj konusu: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

arkadasim kullarina kul yaratmis sarkisini da araplardan dinlemistim! belkide arap arkadaslar bizden almislardir bellimi olur
Kullanıcı profilini gör
ahmet_
Üye
Üye

MesajTarih: 25-Tem-2010 / 11:22    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Kadir demiş ki:
arkadasim kullarina kul yaratmis sarkisini da araplardan dinlemistim! belkide arap arkadaslar bizden almislardir bellimi olur

Kardesim, dinledigin o parcayi da burada sunabilirsen cok yerinde olur; üzerinde söz/müzik Müslüm Gürses olmayan herseyden süphe etmek lazim.

Kullarina Kul Yaratmis- 79 dur, Bagri Yanik makarasi. Büyük ihtimalle o zaman o da maalesef alintidir. (....) olsun.
4 dakika sonra eklenen mesaj:
Artik maalesef Hasret Rüzgari/Insafa Gel plagimdan sadece Insafa Gel parcasini dinleyebiliyorum. Bu nasil bir acidir. Yaziklar olsun ticari kagilar ile bizleri sömürenlere...
6 dakika sonra eklenen mesaj:
Yapilan inanilmaz bir hirsizlik, kul hakki yeme, bizleri hice sayip aptal yerine koyma; bunun yaninda ticari kaygilar ile evladina haram yedirmekten ibarettir.
11 dakika sonra eklenen mesaj:
http://www.youtube.com/watch?v=ZxCGR1Gp8jY&feature=related
Kullanıcı profilini gör
mustafabergen
Üye
Üye

Nereden: Ankara
MesajTarih: 25-Tem-2010 / 17:04    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Çoğu şarkıdaalıntı bölümler var veya çoğu Türkçe ye çevrilip okunmuş.. Bu Şehirde Yaşanmaz ve diğerleri.. Bunu diğerarabeskçilerdede görebiliyoruz..

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 25-Tem-2010 / 17:35    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

arabesk müziğinin kökü araplardan gelmedir,sadece müslüm gürses için söyleyemeyiz,ferdi tayfur orhan gencebay vs bi çok sanatçının arap müziklerinden faydalanıp piyasaya sunduğu ekol olmuş şarkıalrı vardır,ben dinledim bu şarkıalrı mesela ferdi tayfurun gizli gizli ağlamassam uyuyamam siğarasızda sabah olmuyor.ismini tam olrak hatırlayaamdım şimdi bu şarkının müziği araplara arap müziğinin önemli efsane bir sanatçısı seslendiriyor aslında 1960 lara ait youtubeden izlemiştim.sözler türklere ait olabilir ama müzikler alıntıdır bunun gibi çok örnek var,müslüm gürsese mal etmemek lazım.bi çok bestekarda bu şekilde şöhretine şöhret katmıştır.

Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 26-Tem-2010 / 05:33    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Şarkının çıkış tarihini bulamadım. Abdel Halim Hafez 1929 doğumlu, bu da büyük ihtimalle şarkının çalıntı olduğunu gösteriyor.
Yazık.. Yine büyük ihtimal telifte ödenmemiş alenen çalınmıştır. Telif ödense bile hiç bir besteci eserinin altında başkasının imzasını görmek istemez. Üstüne Müslüm Gürses bu şarkıya telif hakkı ödemişse dolandırıcılığa girer.
Aşk Tesadüfleri Sever albümünde görüyoruz ki telifi ödense bile eserin sahibinin ismi yer alır..

Öte yandan bizim icraatlarımız bunlarla da kalmıyor. Kemal Sunal'ın oynadığı garip filmini bilmeyen yoktur heralde.
Charli Chaplin'in The Kid isimli filmine bakınız. İkisinin aynı olduğunu göreceksiniz. (Detaylar)

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!
Kullanıcı profilini gör
ahmet_
Üye
Üye

MesajTarih: 26-Tem-2010 / 08:54    Mesaj konusu: Cevap: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Admin demiş ki:
Şarkının çıkış tarihini bulamadım. Abdel Halim Hafez 1929 doğumlu, bu da büyük ihtimalle şarkının çalıntı olduğunu gösteriyor.
Yazık.. Yine büyük ihtimal telifte ödenmemiş alenen çalınmıştır. Telif ödense bile hiç bir besteci eserinin altında başkasının imzasını görmek istemez. Üstüne Müslüm Gürses bu şarkıya telif hakkı ödemişse dolandırıcılığa girer.
Aşk Tesadüfleri Sever albümünde görüyoruz ki telifi ödense bile eserin sahibinin ismi yer alır..

Öte yandan bizim icraatlarımız bunlarla da kalmıyor. Kemal Sunal'ın oynadığı garip filmini bilmeyen yoktur heralde.
Charli Chaplin'in The Kid isimli filmine bakınız. İkisinin aynı olduğunu göreceksiniz. (Detaylar)

Degerli Bilal Kardesim, söylediklerin o kadar net ve dogru ki cok fazla söze gerek yok. Burada dikkatimi ceken sen dahil yorum yapan bütün arkadaslar bizle hemfikir olmakla beraber, kendilerinin de sahit olduklari, bir sekilde dinledikleri bazi calinti parcalari belirtmisler. Bence sitemizde böyle bir bölüm acsak ve kesinlikle calinti nagmeleri orada paylasip bilgilendirsek cok yararli olur diye düsünüyorum. Ayrica "The Kid" filmini de izlemistim, simdi tekrar düsündügümde ve bagintiyi kurdugumda maalesef bahsettigin aci gercek ortaya cikiyor.
Kullanıcı profilini gör
atasayar
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 26-Tem-2010 / 17:19    Mesaj konusu: re: cevap: re: cevap: re: tatsız bir konu - calıntı sarkılar

Zamanında OLmuş Şeyler Mutlu Ol Yeterden sonra böyle bi hadiseyle karşılaşılmamış gibime geliyo
Gözüme Çarpan Bir Yaz Gecesi Parçası çok eski bir müsiki eseri
Bir Rum adam gelmiş Yorgo Bacanos adında bu esere beste yapmış ama parçaya dahil bi söz müzik yazarı yazılmıyo

Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 26-Tem-2010 / 18:44    Mesaj konusu: Cevap: Re: Cevap: Re: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

ahmet_ demiş ki:
Degerli Bilal Kardesim, söylediklerin o kadar net ve dogru ki cok fazla söze gerek yok. Burada dikkatimi ceken sen dahil yorum yapan bütün arkadaslar bizle hemfikir olmakla beraber, kendilerinin de sahit olduklari, bir sekilde dinledikleri bazi calinti parcalari belirtmisler. Bence sitemizde böyle bir bölüm acsak ve kesinlikle calinti nagmeleri orada paylasip bilgilendirsek cok yararli olur diye düsünüyorum. Ayrica "The Kid" filmini de izlemistim, simdi tekrar düsündügümde ve bagintiyi kurdugumda maalesef bahsettigin aci gercek ortaya cikiyor.

Tabi güzel olur, bilgilendirici olur. O zaman bildiklerimizi bu konu altında listeleyelim önce, yeterli çoğunluğa erişince sitemize veya ansiklopedi'ye ekleriz.

Kullanıcı profilini gör
adem_reis78
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 26-Tem-2010 / 22:14    Mesaj konusu: re: cevap: re: cevap: re: tatsız bir konu - calıntı sarkılar

bilgi içn teşekkürler..Wink)

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: BATMAN
MesajTarih: 27-Tem-2010 / 21:42    Mesaj konusu: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Arkadaşlar, bu tarz şarkılar çok; Tanrı İstemezse, Hayat Bir Kumarhane, Sen ve Ben, Ben Bu Gönlümü Güldüremedim Taparak Sevdim Sevilemedim bunlardan bazıları; bunlar çoğaltılabilir,
41 dakika sonra eklenen mesaj:
Birgün sana küsersem
Bil ki barışmam artık
Ellerin olsan bile
Sana karışmam artık

Bir Fırtına Kopacak Kasedinden, Ellerin Dert Görmesin parçası

Arapça Versiyonu tıklayınız

Üye
Üye

MesajTarih: 28-Tem-2010 / 03:35    Mesaj konusu: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

muhammed demiş ki:
Arkadaşlar, bu tarz şarkılar çok; Tanrı İstemezse, Hayat Bir Kumarhane, Sen ve Ben, Ben Bu Gönlümü Güldüremedim Taparak Sevdim Sevilemedim bunlardan bazıları; bunlar çoğaltılabilir,
41 dakika sonra eklenen mesaj:
Birgün sana küsersem
Bil ki barışmam artık
Ellerin olsan bile
Sana karışmam artık

Bir Fırtına Kopacak Kasedinden, Ellerin Dert Görmesin parçası

Arapça Versiyonu tıklayınız

Ellerin Dert Görmesin parcasinin Arapcasini dinledim Fairouz isimli sesi cok güzel bir bayan okuyor. 10 numara bir Calinti daha...

Bildiklerimizin hepsini yazalim arkadaslar, ortaya cikaralim bu emek hirsizliklarini...
Kullanıcı profilini gör
mali_usta
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Gençlerbirliği
MesajTarih: 30-Tem-2010 / 01:47    Mesaj konusu: Re: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

ahmet usta güzel bir konuya değinmişsin...sana katılıyorum zaten piyasa'da dolaşan arabesk müziklerin hepsi değil ama en azından yarısına yakınının müziği arap sanatcıların müziklerinden alınmıştırr..bende çok şahit oldum bu tarz şeylere..büyüklerimiz dinletince şaşkına dönüyorduk..

Dürüst ol, insancıl ol, düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat

Evlat evlat evlat insan ol evlat
Evlat evlat evlat insan ol evlat
Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 19-Ağu-2010 / 01:27    Mesaj konusu: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Ömür biter aşk bitmez şarkısına benzettim. Bir de siz dinleyin:

http://videoizle.video75.com/FdbKcKZTdij/-/

Ve baba'nın albümünde olmayan baba show'da okuduğu Bir zamanlar bir yar vardı şarkısı müziği:

http://videoizle.video75.com/FZinvMt-N9Z/-/

Bağlantılardan birini facebboktaki fan sayfamızda paylaştılar.

En son Admin tarafından 19-Ağu-2010 / 21:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
muhammed
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 19-Ağu-2010 / 16:43    Mesaj konusu: Re: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Admin demiş ki:

Ve baba'nın albümünde olmayan baba show'da okuduğu Bir zamanlar bir yar vardı şarkısı müziği:

http://videoizle.video75.com/FZinvMt-N9Z/-/
Aynen sana katılıyorum, aynı müzik

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 19-Ağu-2010 / 16:57    Mesaj konusu: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

Admin demiş ki:

Ta Kendisi Eserin

Kullanıcı profilini gör
clgnsedat
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 19-Ağu-2010 / 18:03    Mesaj konusu: Re: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

müslüm gürsesinki yen idüzenleme olduğu için biraz daha yavaş diğerine göre.

Üye
Üye

MesajTarih: 23-Ağu-2010 / 17:49    Mesaj konusu: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

hayat bir kumarhane sarkisinin da arapcasini duymustum umarim linkini bir ara bulurum
59 dakika sonra eklenen mesaj:
arkadaslar su sarkida (Abdel halim hafiz yine) ki bir bolum ayni Babanin okudugu damla (hangi seven sevildi) sarkisinin melodisi gibi

4.40 inci saniyeden sonra

Kullanıcı profilini gör
muhammed
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 23-Ağu-2010 / 18:35    Mesaj konusu: Re: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

aldatilanlar1987 demiş ki:
hayat bir kumarhane sarkisinin da arapcasini duymustum umarim linkini bir ara bulurum
59 dakika sonra eklenen mesaj:
arkadaslar su sarkida (Abdel halim hafiz yine) ki bir bolum ayni Babanin okudugu damla (hangi seven sevildi) sarkisinin melodisi gibi

4.40 inci saniyeden sonra

Evet aynen katılıyorum, hangi seven sevildi, hangisi aşktan memnun, hepsi de şikayet eder doğduğuna.........

Üye
Üye

MesajTarih: 25-Ağu-2010 / 01:56    Mesaj konusu: Re: Cevap: Tatsız Bir Konu - Calıntı Sarkılar

"Tanri Istemezse" - Mustafa Sayan...

Orjinali: En meshur Arap sarkicilardan Ümmü Gülsüm'ün OUM KALSOUM parcasi...

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/0dd135789885e02b49cb98733b8af4f208ca5930c528ecd1bfc91072d4859f61cb0b641cce6bfe9f18290

Yorum yok. Tek sorum, artik bundan sonra Mustafa Sayan Beyfendi heralde bu parcasini okumak isteyenlerden "telif hakki" istemez...

Yaziklar olsun.
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Korsan Albümler ve Orjinal Albümleri Tartışma Alanı
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering