Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi
bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
Yazar Mesaj
nietzsche
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 17:37    Mesaj konusu: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

Muslum Gursesin sarkilarini felsefi acidan inceleyelim konusunda cok eksik olan sey oldugunu anladim. ben aslinda, belki sizlere inanmak zor gelir, aslinda o konuda Muslum Gursesin sarkilarini ben yuksek bir boyuta tasidim. Ben Muslum Gursesin sarkilarini olaganustu, deney ustu, tecrube ustu bir boyuta tasidim yani felsefi dilinde transandantal bir zirveye cikardim. Simdi yazdiklarim hakkinda hala suphelerim var, tamamen emin degilim yani.

Ben Muslum Gursesin sarkilarini sadece basit bir arabesk muzigi olarak gormuyorum, benim icin Muslum Gurses hem sarkilari hem de yasantisi ile cok onemli bir sahsiyet.

Simdi ben Muslum Gursesin sarkilarina absurt dedim ama sizlerden bazilari benim demek istedigim absurt anlamini cozemediniz. Olsun o kelimeyi artik kullanmayacagim. Kisaca gercekleri yansitan diyecegim.

Muslum Gursesi dinlemek demek bana gore risk almak demek. Simdi basiniza Allah korusun kotu birsey gelse, mesela sevgiliniz sizi terketse o zaman Muslum Babayi dinlemek tehlikelidir. Insanin biraz sansi olmasi lazim bence hayatta. Basina fazla uzucu seyler gelmezse Muslum Gursesten cok keyif alabilir. Ama tam tersi de olabilir, iste o zaman dinlenmemesi gerekir bence. Cunku Muslum Gursesin her hali, her sozu, her mimigi o kadar gercekcidir ki! Muslum Gursesi dinlemek ,hele hele kendinizi iyi hissediyorsaniz dunyanin en keyifli seylerindendir.

Kisacasi arkadaslar: Muslum Gurses olaganustudur, hasa ilah filan demek istemedim ne de peygamber hemen oyle dusunmeyin, sadece bizleri gerceklerle yuzlestiren bu dunyadaki insanlardan birisidir.

not: dedigim gibi bunlar sadece denemeler, yanlis ta konusuyor olabilirim.
Kullanıcı profilini gör
nacves
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Müslüm Gürses Ülkesinden..
MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 18:01    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

denemeler güzeldir yüzeysel olursa;

gelelim düşüncene;Müslüm gürses bir efsane bir filozof yada herhangi biri değil tabiki herkesin düşüncesi vardır herkesin gözünde baba çok farklıdır...

ben gazel ve uzun hava okumasını çok seviyorum ister mutsuz anım olsun,ister mutlu anım 24 saat her anımı paylaşırım şarkılarıyla,,,

Babayı dinlemek için sevgiliden ayrılmak gerekmiyor ki dünya yansa bile farketmez Babayı sevmemize engel teşkil edemez.

10 yıldır dinliyorum ömrüm yetinceye kadar da dinlicem öyle dertlenmek veya asmak kesmek gerekmiyor şarkıyı içindeki sözleri ve baba yı dinlemek ayrı bir haz bizler için....

Tabiki düşüncen sana göre göreceli bir kavramdır öne sürdüğün rena descartesin ünlü bir sözü DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM!!!

tıpkı bunun gibi tezin burdaki bir çok müslümcü dostlarımız da bunu düşünütyordur..

katılmak yada katılmamak ama en önemlisi düşüncesini savunmak...

eyvallah....

...nacves...
Kullanıcı profilini gör
damarist06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 20:24    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

nacves demiş ki:
denemeler güzeldir yüzeysel olursa;

gelelim düşüncene;Müslüm gürses bir efsane bir filozof yada herhangi biri değil tabiki herkesin düşüncesi vardır herkesin gözünde baba çok farklıdır...

ben gazel ve uzun hava okumasını çok seviyorum ister mutsuz anım olsun,ister mutlu anım 24 saat her anımı paylaşırım şarkılarıyla,,,

Babayı dinlemek için sevgiliden ayrılmak gerekmiyor ki dünya yansa bile farketmez Babayı sevmemize engel teşkil edemez.

10 yıldır dinliyorum ömrüm yetinceye kadar da dinlicem öyle dertlenmek veya asmak kesmek gerekmiyor şarkıyı içindeki sözleri ve baba yı dinlemek ayrı bir haz bizler için....

Tabiki düşüncen sana göre göreceli bir kavramdır öne sürdüğün rena descartesin ünlü bir sözü DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM!!!

tıpkı bunun gibi tezin burdaki bir çok müslümcü dostlarımız da bunu düşünütyordur..

katılmak yada katılmamak ama en önemlisi düşüncesini savunmak...

eyvallah....
eywallahh aynen katılıyorum..
Kullanıcı profilini gör
atasayar

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 20:31    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

Kardeş çok yanlış düşüncelere kapılıyosun insannın kendisine zarar vermesinin Müslüm baba ile hiç bi alakası olmaz Sevgiliye örnek vermişisin bizimde başımızdan geçti bu olaylar ama baba bize hayat verdi aksine kendimize zaar vermemize engel oldu sırf bu tip düşüncelerden dolayı müslüm gürses dinleyicileri yani müslümcülere farklı gözden bakıyolar

Kullanıcı profilini gör
damarist06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 20:51    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

atasayar demiş ki:
Kardeş çok yanlış düşüncelere kapılıyosun insannın kendisine zarar vermesinin Müslüm baba ile hiç bi alakası olmaz Sevgiliye örnek vermişisin bizimde başımızdan geçti bu olaylar ama baba bize hayat verdi aksine kendimize zaar vermemize engel oldu sırf bu tip düşüncelerden dolayı müslüm gürses dinleyicileri yani müslümcülere farklı gözden bakıyolar
walla cok doğru diyosunda bu baba müslüm gürses sarkıları adamı bunalıma sokuyo bu bi doğru ama işte bu insanın kendine zarar vermesi olayı doğru deil dediğin gibi
saygılar..
Kullanıcı profilini gör
huzur34
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 07-Ağu-2009 / 23:08    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

Kardeşim sen yazıyorsun ama sonradan da kafam iyi değildi bilmemne çekmiştim ne dediğimin farkında değildim diyorsun...

Şimdi bu yazdıklarını ciddiye alıp almama konusunda kararsız kaldım doğrusu

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 08-Ağu-2009 / 02:16    Mesaj konusu: Re: bazi yanlis anlamalari ortadan kaldirmak amacli bir yazi

muzeyyen demiş ki:
Kardeşim sen yazıyorsun ama sonradan da kafam iyi değildi bilmemne çekmiştim ne dediğimin farkında değildim diyorsun...

Şimdi bu yazdıklarını ciddiye alıp almama konusunda kararsız kaldım doğrusu

haklisiniz, ama sadece siir yazarken olur oyle, felsefe yaparken degil.
12 dakika sonra eklenen mesaj:
daha fazla desmek istemiyorum bu konuyu, yoruldum, sizlderde bikmissinizdir. zaten hic kimse dedigimi anlamiyor, herkes bir kacis yolu ariyor nedense dediklerimde. hepsi takmis kafaya muslumu. ben dinleyemiyorum sahsen artik muslumu cok agir geliyor, sevmiyorum yani.
burda da isim kalmadi artik, siir de yazmayacagim. biktim artik sizde benden bikmissinizdir. hadi eyvallah
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering