Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur
[Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
snare
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: gaziantep
MesajTarih: 19-May-2009 / 16:26    Mesaj konusu: [Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur

Sekinci stüdyo albümü İnsanlık Halleri vesilesiyle Teoman’la buluştuk. Arabesk, solculuk, şiir, sinema, köy, şarkıcılık, para, roman, İslami kesim, evlilik, oyunculuk... gibi konulara girdik. Arada Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Cem Yılmaz, Ortaçgil, Ahmet Erhan, Elif Şafak, eczacı kuzen, İsmet Özel, Meral Özbek, Tatlıses... gibi adlar geçti

Size ‘O kadar dert etmeyin’ diyesi geliyor insanın.

Bu bir mizaç meselesi. Arkadaşım Tibet Sanlıman’la bunun esprisini yapıyoruz: ‘Pal Sokağı Çocukları’nda Nemeçek zatürreeden öldükten beri iflah olmadım abi’ diyoruz. (gülüyor) 8-10 yaşında o kitabı okuduysan, böyle oluyorsun. Bir de üstüne Kemalettin Tuğcu geldi mi, işin bitiyor!

Paramparça ve hele ‘Bir bar taburesi üstünde, babamın öldüğü yaştayım’ sözü herkesi çok etkiledi...

Doğru. Paramparça’dan daha etkileyici bir şarkı yazma meselesi de dertlerimden birisidir. Bence daha iyi bir şarkı yazamayacağım.

Arabesk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arabesk şarkı sözlerini pop şarkılardan çok daha fazla beğeniyorum. Orhan Gencebay’la yolda rastlaştık. Onun için bir tribute albüm yapılacağını duymuştum. ‘Orhan Abi’ dedim hemen ‘ben de söylemek istiyorum.’

MÜSLÜM BANA KRAL ADAM

Arabeske sosyolojik açıdan bakıyor gibisiniz.

90’larda sosyoloji bölümünde Meral Özbek’ten ders alıyorduk. Harika bir kitabı vardır: Orhan Gencebay Arabeski. Frankfurt Okulu’ndan, yüksek kültürden bahseder. O kitabı okuyunca rahatladım. Zaten Müslüm Gürses’in Haydar Haydar’ını tüm rockçı arkadaşlarıma dinletiyordum. Sonra Universal bana ‘Şarkını Müslüm Gürses’e verir misin?’ deyince havalara uçtum. Şaşırdılar. Tanıştık. Kişi olarak da çok sevdim. Arkadaşım Sunay Özgür, Müslüm Gürses’in aranjörü oldu. ‘Nasıl biri?’ diye sordum. Dedi ki ‘Abi sigara içtiği kül tablasının külünü döküp öyle gidiyor’ dedi. Müslüm Baba cidden kral adam yani.
KAYNAK:STAR GAZETESİ TARİH:10 Mayıs 2009 Pazar
NOT:RÖPORTAJIN BİR KISMIDIR TAMAMINI OKUMAK İSTEYEN MÜSLÜMCÜ DOSTLARIM http://www.stargazete.com/roportaj/yazar/murat-mentes/teoman-dun-dusundum-evlensem-iyi-olur-haber-187287.htm bu adresden röportaja ulasabilirler eyvallah

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Gençlerbirliği
MesajTarih: 19-May-2009 / 19:44    Mesaj konusu: Re: [Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur

teoman'ın tarzı farklı olsada değerli birisidir... bilgiler için teşekkürler eren.

Dürüst ol, insancıl ol, düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat

Evlat evlat evlat insan ol evlat
Evlat evlat evlat insan ol evlat
Kullanıcı profilini gör
damarist06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 19-May-2009 / 19:57    Mesaj konusu: Re: [Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur

eywallah güzel paylaşım emeğine sağlık
Kullanıcı profilini gör
ismail28
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: DeRTLiLeR MeYHaNeSi
MesajTarih: 20-May-2009 / 08:01    Mesaj konusu: Re: [Haber]Dün düşündüm evlensem iyi olur

bilgiler için cok tskkrler saolasın eyvallah...

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering