Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Haber] Müslüm Baba, bizi bize yorumla!
[Haber] Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
snare
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: gaziantep
MesajTarih: 10-Mar-2009 / 23:03    Mesaj konusu: [Haber] Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Onu seveceğim, hem de böylesine çok seveceğim aklımın hiçbir ucundan geçmemişti ki, üç gündür ayılıp bayılarak dinliyorum SANDIKtan kendine has o ağırlıkla çıkardıklarını. Üstelik arka arkaya, cd bitince, yeni baştan, dönedolaşa… Şaştım kaldım.

Yoksa ben doğuştan bir Müslüm Gürses fanatiği miydim? Bilemedim.

Bir SANDIK dolusu Müslüm Gürses’e evet diyecek ne hevesim ne de ruhum vardı şimdiye dek. Hiç dinlememiş olduğu için bünyesine zarar ziyan gelmesin diye, arabeskin nasıl dinleneceği kılavuzuna bakmam gerektiği konusunda uyardı beni bay cd çalar. Ama dedim bu 10 şarkı farklı bak, dinle, seveceğiz birlikte!

Sevdik mi, durun anlatıyorum.

Müslüm Gürses, Sandık'tan bir önceki albümünde de şair - yazar Murathan Mungan'ın seçtiklerinden bir demet söylemişti.

Ceza, Ayşegül Aldinç, Fikret Kızılok, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu, bir şekilde Müslüm Gürsesi'in sesinde buluştu.

‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ türküsünün flamenko versiyonuyla ünlenen Öykü Gürman’la 'Sarıl Bana' şarkısında düet yapan Müslüm Gürses, oynak sözlerin ve şıkıdım müziğin hakkını sonuna kadar veriyor.

Geçtiğimiz hafta çıktı Müslüm Gürses’in 10 şarkılık Sandık albümü. Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı, fazla etki yaratması muhtemel olarak da kasa-başlarına kuruldu hemencecik. Kitabını, dergisini, DVD’sini alanın ödeme noktasına geldiğinde gözü ilişsin de sandık bir çırpıda açılsın diye. Üstelik Gürses’in sandığı / albümünün kapağı da fark edilmeyecek gibi değil.

Gümüşi bir arka fon, üzerinde son derece şık takım elbisesi, kravatı ve eşlikçisi mikrofonuyla, gözleri kapalı, derin derin şarkısını söyleyen Müslüm Baba’yı kim görmez?

Cover şarkıları çok sevmiş olacak, Müslüm Gürses’in şarkı paledinin içine dalışı yapıyoruz. O da ne? Patlat bir Kenan Doğulu şarkısı demişiz de, en sevilesi olanı seçmiş yılların babası. ‘Tutamıyorum Zamanı’ onun giriş parçası, aynı zamanda bugünlerde müzik kanallarını da sarıp sarmalamış olan klibine çektiği şarkı.

'DÜZENLEME' HARİKALARI
Albümün bir şarkısı dışında (İtirazım Var- Ceza’yla düet) tüm düzenlemeleri yapan üç adam var ki, Müslüm Gürses için her şeyi yapmışlar. Bulutsuzluk Özlemi’nin basçısı Sunay Özgür, Ender Akay, H Emirhan Üçkardaş’ın başarısı alkışlanacak cinsten. (Özgür ve Akay’dan oluşan Kedi Müzik, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Hacivat ve Karagöz gibi pek çok filmin müziklerini yapmasıyla tanınıyor.)

Sadece arabesk müzikçilerin değil, Müslüm Gürses’i keşfetme isteğine burun kıvırmayanların kulaklarına zengin bir hizmet sunan üçlü, Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya, Fikret Kızılok’tan Kenan Doğulu’ya bir sürü şarkıcının unutulmaz şarkılarına yeni ‘ayarlar’ çekerek bir de babadan dinlemenin güzelliğiyle tanıştırıyor adamı.

Albümde en dikkat çeken şarkılar Sezen Aksu’nun ‘Vazgeçtim’i, Fikret Kızılok’un 'Gönül’ü, Ayşegül Aldinç’le dinlemeye alışık olduğumuz 'Sorma' ve ve ve... Ajda’nın 'Sarıl Bana’sı.

MÜSLÜM'LE COŞ
Onun ve’leri uzun, çünkü durdurak dinlediğim bu albümde bir an önce dördüncü şarkının çalmasını bekliyorum, hadi numara yapmayayım, dördüncü şarkıyı açıyorum. ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ türküsünün flamenko versiyonuyla ünlenen Öykü Gürman’la 'Sarıl Bana' şarkısında düet yapan Müslüm Gürses, oynak sözlerin ve şıkıdım müziğin hakkını sonuna kadar veriyor. Ama kendisinden bir 'Ayayyay' beklerken şarkıda ikinci bir kişinin, yani Öykü’nün varlığı hissediliyor. Şelale gibi akıyor ayayyay'la başlayan Öykü'nün sesi. Sonrasındayola devam eden ikili ‘Hadi inat etme sarıl bana’ diyor, içimiz pır pır ediyor. Bu kadar nakarattan sonra da Müslüm Baba’ya sarılasım geliyor.

Şunu söylemem gerek, yılın en iyi düeti olacak kadar 'Ayayyay'!

Kızılok’un kırık dökük Gönül şarkısı da çellolu introsu ve yaylı düzenlemeleriyle Müslüm Gürses’e yakışan şarkılardan biri olmuş.

BİR OF'LA VUR MASAYA
Babanın ‘rakı-balık’ şarkılarına da dem vurmak gerek sanki biraz. Çünkü Müslüm Müslüm kokan şarkılar da var albümde. Onun tadında, onun renginde. ‘Bu Şehirde Yaşanmaz’ efkarla masaya vurup bir off dedirtiyor. Bir reklamla anımsanacak olan ‘İtirazım Var’ da yine bu dünyaya sövüp saymak için nedenler sıralatıyor insana.

‘Benim mutlulukla ne zorum var ki, bana cehennemi aratmıyor?’

Albümün genel havasına hüzün hakim. Babanın acımsı, buruk sesinden çıkan ‘yayık’ kelimeler, klasik Müslümcülerin ya da ‘jiletgil’lerin yüreğine attığı kesiklerden bir demet de benimkine savuruyor ama neyse ki çok derine saplanmıyor. ( Ya da çaktırmıyor.)

Daha önce de Bülent Ortaçgil’den Sensiz Olmaz, Teoman’dan Paramparça, Duman’dan Olmadı Yar gibi şarkıları söyleyen, Murathan Mugan’ın sözlerini yazdığı ve artık klasikleşmiş bir Yeni Türkü şarkısı olan Olmasa Mektubun’a da yine kendine has yorumunu katan Müslüm Gürses, arabesk müzikle yoğrulmuş kariyerine pop ve rock sulandırarak yeni bir müzik kültürü oluşturuyor Sandık’la.

Sadece arabesk ruhu taşıyan gecelerde rakı içirttiği bünyeleri değil, birlikte rock-ı söylediklerini de kucaklayarak hem de!

KAYNAK:GAZETEPORT

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 10-Mar-2009 / 23:09    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

eyw eren emeğine sağlık kardeşim...teşekkürler

Gururumu kırıpta sırtımdan vurmasaydın
Allah bir sevgim bir ateşlerde sen yaktın
Nasıl kıydın aşkıma şerefsizlere sattın
Kullanıcı profilini gör
cerrah_44
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: malatya
MesajTarih: 10-Mar-2009 / 23:26    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Erencim canına ve emeğine sağlık seni izlemeye devam ediyoruz.....
Kullanıcı profilini gör
mali_usta
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Gençlerbirliği
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 00:05    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

paylaşım için teşekkürler.

Dürüst ol, insancıl ol, düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat

Evlat evlat evlat insan ol evlat
Evlat evlat evlat insan ol evlat
Kullanıcı profilini gör
AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 00:11    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Paylaşımın için saol Eren kardeşim..

atasayar
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 00:17    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Eyw erenim sağolasın Bilgiler için
Eren bizim ayaklı gazetemiz... her haberi sayesinde duyuyoz..

Kullanıcı profilini gör
imparator_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 00:29    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

atasayar demiş ki:

Eren bizim ayaklı gazetemiz... her haberi sayesinde duyuyoz..

sitemizin muhabiri eren Laughing

Gururumu kırıpta sırtımdan vurmasaydın
Allah bir sevgim bir ateşlerde sen yaktın
Nasıl kıydın aşkıma şerefsizlere sattın
Kullanıcı profilini gör
clgnsedat
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 01:59    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

bu röpörtaj kiminle onu merak ettim isim geçmemişte,emeğine sağlık eren.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: DeRTLiLeR MeYHaNeSi
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 03:24    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

eyvallah bilgiler için yüreğine sağlık.

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul bagcılar
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 04:31    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

eyvallah

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 04:51    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

Emeğine sağlık eren eyvallah...

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 11-Mar-2009 / 23:52    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

yazarı kim onuda yazsaydınız paylaşım için teşekkürler

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 12-Mar-2009 / 00:34    Mesaj konusu: Re: Müslüm Baba, bizi bize yorumla!

az durun gaztelere bakıyorum roprtajı yazıyorum sabah gaztesınde gecen hafta cıkmıştı yanılmıyorsam muhabır sınan özedinc sabah gaztseı orta sayfa 6 mart cuma yanlışım varsa duzeltın lutfen

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering