Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - arebeskci değil müslümcüyüm
arebeskci değil müslümcüyüm
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Hayatı ve Röportajları
Yazar Mesaj
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 23:07    Mesaj konusu: arebeskci değil müslümcüyüm

Bu benim içimin sesi: neden Müslüm Gürses diye yıllarca kendime sordum. Aslında cevap da belliymiş.Çünkü baba arebeskten daha büyük ve ben bu yüzden 20 senedir baba dinliyorum ve şunu da kesin biliyorum ben arebeskci değil müslümcüyüm.

1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
atasayar
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 23:15    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

Haklılık Payın Yüksek Tacettin abi
ama bunca yıl babanın arabesk şarkılarıyla yetişmiş olan bizler babanın başka tarzlarına fazla kulak vermiyoz ama sonuçta dinliyoz bide müslümcüyüz

Kullanıcı profilini gör
mali_usta
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Gençlerbirliği
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 23:32    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

güzel demişssin tacettin abi..ben arabesk müziği seviyorum ama bunun yanında halay,türk halk müziği'de dinliyorum.. arabesk müziğe laf edenler olursa karşıda gelirim ama bana kalırsa bende müslümcüyüm.

Dürüst ol, insancıl ol, düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat

Evlat evlat evlat insan ol evlat
Evlat evlat evlat insan ol evlat
Kullanıcı profilini gör
By_FaDeD

Nereden: Çooook Uzaklardan Yanlızlık şehrinden...!
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 23:46    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

ben rep,hiphop ve arabesk dinlerim arabeskide babadan başkasını kolay kolay dinlemem, doğdum doğalı yani 19 sene olacak 19 senedir dinlerim ve sayarım,severim ben arabeskçi değilim fazla dinlemem çünki ben Müslümcüyüm babanın sesi nedense beni uzaklara götürüyor mutlu günlerime ve şimdiki yanlızlığıma getirir hislerim yoğunlaşır heleki bazı uzun havaları söylediğinde sesi beni etkiler her ses babanın sesi gibi olamaz belki yanlış düşünüyorum belkide doğru ...

Eyvallah...

Kurt O Sessizliği Bozarsa Kıyamet KOPAR !
Kullanıcı profilini gör
clgnsedat
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 00:22    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

aynen tacettin usta,16 yıl oldu benimde,ilk günki gibi aynı sevgim, gün geçtikçe daha daha artıyor,bazı kesimlerin,sevgisi azalsada,benimkisi tam tersi,
güzel bir konuya temas etin emeğine sağlık.

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Ş.Urfa
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 01:50    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

arabeskçi olmak farklıdır---müslümcü olmak farklıdırr
babamızın parçaları arabesktende üstündür

Sen Yoksun Kaldım Sahipsiz...
Kullanıcı profilini gör
damarist06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 01-Mar-2009 / 02:40    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

farkımız müslümcü olmamız!!!
Kullanıcı profilini gör
ismail28
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: DeRTLiLeR MeYHaNeSi
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 02:49    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

damarist06 demiş ki:
farkımız müslümcü olmamız!!!

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 01-Mar-2009 / 03:20    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

Alayına isyan ölümüne baba diye boşa dememişler ...

Nereden: istanbul/adıyaman
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 04:59    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

bizimde farkımız bu olsa gerek MÜSLÜMCÜ olmak.
insan yaptığı birşeyi severek yaptıgı zaman o işten haz alır mutlu olur.
benim de müslüm gürses dinlemem gibi bişi yani.

şu bir gercek ki müslüm baba hariçinde hiç bir müzik ve ses benim ilgi alanıma girmiyorum.

eyvallahh

nerdesin
Kullanıcı profilini gör
huzur34
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 07:42    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

Birçoğumuzun hislerine tercüman olmuşsun. Baba her türlü başımızın tacıdır. Sonuna kadar destekliyorum. Hatta bir mani çıkmazsa Ceza ile birlikte olacağı konsere dahi gitmeye karar verdim. Babanın olduğu her yerde ben varım......

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 09:56    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

taruz demiş ki:
Bu benim içimin sesi: neden Müslüm Gürses diye yıllarca kendime sordum. Aslında cevap da belliymiş.Çünkü baba arebeskten daha büyük ve ben bu yüzden 20 senedir baba dinliyorum ve şunu da kesin biliyorum ben arebeskci değil müslümcüyüm.

Peki Müslüm Gürses yıllarca hangi tarz da eserler icra etti Tacettin kardeşim ?

Ali Tekintüre
Kullanıcı profilini gör
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 01-Mar-2009 / 15:47    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

damar02 demiş ki:
taruz demiş ki:

sadece arebesk söylemediği kesin mahmut. ilk plaklarıda dahil sürekli halk müziği sanat müziği yorumları var. zaten bu hali babayı baba yaptı bence. yoksa diğerleri gibi olurdu, sönerdi. ama baba efsane bir tarzın veye bir şeklin içine sığmayacak kadar büyük müziğin evrenselliğine ve çeşitliğine göre yaratılmış en iyi yorumcu.

Üye
Üye

Nereden: Teksas
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 16:09    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

Tek Kelimeyle.. Müslüm Gürses Bir Ekoldür..
Kullanıcı profilini gör
Rahmi06
Forum moderatörü
Forum moderatörü

Nereden: Elimde Değil
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 17:13    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

taruz demiş ki:
damar02 demiş ki:
taruz demiş ki:

sadece arebesk söylemediği kesin mahmut. ilk plaklarıda dahil sürekli halk müziği sanat müziği yorumları var. zaten bu hali babayı baba yaptı bence. yoksa diğerleri gibi olurdu, sönerdi. ama baba efsane bir tarzın veye bir şeklin içine sığmayacak kadar büyük müziğin evrenselliğine ve çeşitliğine göre yaratılmış en iyi yorumcu.

Eyvallah Tacettin. Bizler Müslümcüyüz.

Ömrüm geçti yollarda, hep yabancı yarınlarda
Kamyonum oldu bana eş, benim gönlüm çileşeke
Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: istanbul adana
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 20:38    Mesaj konusu: Cevap: arebeskci değil müslümcüyüm

babayı sadece arabeskle bağdaştıranlara taruz ağabey çok güzel cevap vermiş helal olsun.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 02-Mar-2009 / 06:44    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

taruz demiş ki:
damar02 demiş ki:
taruz demiş ki:

Tabi ki birçok tarza ait eserler seslendirdi.ama Müslüm Gürses i BABA yapan her tarz eseri okuyabilmesi değildir.her tarz eseri seslendirmesi Müslüm Gürses'e 'YORUMCU' sıfatı kazandırmıştır.Paramparça,İkimizin Yerine gibi şarkıları okuması,Aşk Tesadüfleri Sever ve son olarak Sandık isimli albümleri zaten bu yorumcu kimliğinden dolayı gerçekleştirmiştir.bu başka hangi nedenle izah edilebilir ki zaten.
Müslümcülük Müslüm Gürses hayranlarına has bir sıfattır.Ferdi Tayfur hayranları Ferdici,Orhan Gencebay hayranları Orhancı,Cengiz Kurtoğlu hayranlarıda Cengizci olarak nitelendirilir.bu ayrı bir konu.
Kısaca Müslüm Gürses her türlü eseri okur.bunu tartışmak zaten başlı başına ahmaklıktır.mesele bu değil.
Lakin,Müslüm baba arabesk müziğin en önemli ismidir.BABA ünvanını da arabesk tadındaki albümleriyle almıştır.Dolayısıyla Müslüm Gürses arabesk müziğinin en önemli parçasıdır Türkiye'de.Bu müziğin mihenk taşıdır.

Ali Tekintüre
Kullanıcı profilini gör
clgnsedat
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 02-Mar-2009 / 06:56    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

evet bi çok kişi tartıştı babanın farklı şarkıları okumasını yadırgadı,olayı mahmut arkadaşımız biraz anlatmaya çalışmış, baba her tür şarkıyı okuyor okuma lıda bi çok kesmidende ilgi görüyor beğeniliyor bu benim hoşuma gidiyor açıkçası,bunu yapamayan sanatçılar çok babaya özel bi yetenek bu,tebrik etmek lazım.

Üye
Üye

MesajTarih: 02-Mar-2009 / 07:14    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

aynen müslüm babadan başka dinlemiyorum babanın farklı tarzları olduğu için arabeskciyim diyemeyiz zaten
Kullanıcı profilini gör
snare
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: gaziantep
MesajTarih: 02-Mar-2009 / 14:45    Mesaj konusu: Re: arebeskci değil müslümcüyüm

babacan1102 demiş ki:
bizimde farkımız bu olsa gerek MÜSLÜMCÜ olmak.
insan yaptığı birşeyi severek yaptıgı zaman o işten haz alır mutlu olur.
benim de müslüm gürses dinlemem gibi bişi yani.

şu bir gercek ki müslüm baba hariçinde hiç bir müzik ve ses benim ilgi alanıma girmiyorum.

eyvallahh

Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering