Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Babamızın Babası ve Anlattıkları
Babamızın Babası ve Anlattıkları
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
mahsun_kul_028
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: NEREYE !!!!!!!!!!!
MesajTarih: 07-Arl-2007 / 20:54    Mesaj konusu: Babamızın Babası ve Anlattıkları

6 ARALIK 2007 UÇAN KUŞ PROGRAMINDAN ALINTI:

SUNUCU:o arabeskin babası bu bey amcada arabeskin babasının babası(müslüm babanın babası) ve o baba tam 30 yıldır baba ocagına küsen evladına hasret..yerini biliyor yurdunu biliyor sesini duyuyor,ama yüzünü göremiyor yanagını okşayamıyor..herkesin bir hikayesi var müslüm babanında bir hikayesi var.söhrete giden yolda yaşadıgı büyük dramları var,çektiği hasretler var büyük acılar var,hep söylediğimiz gibi dışı bizi içi onu yakan renkli dünyada bambaşka bir hikayesi var müslüm babanın..

burası urfanın fındıközü köyü köyünden gelen bir telefon müslüm gürsesin 30 yıldır yakınından bile geçmediği köyünde,85 yaşındaki babasının yaşadıgı dramı haber verdi..bizde ekibizle ordaki uzak köye gittik babanın köyünde bizi inanılmaz bir dram ve hikaye ile karsılaştık..köy muhtarı mehmet bey karsıladı bizi,köylerinden çıkan büyük şöhret müslüm gürsesin tam 30 yıldır köyüne neden gelmediğini,müslüm gürsesin babasını neden ziyaret etmediğini anlattı önce..

muhtar:30 yıl önce köyümüze gelir giderdi şimdi hiç gelip gitmez,hiç uğramaz..30 yıl önce bir olay oldu köyde kardesini vurdular..

sunucu:tam 30 sene önce kardesi köy meydanınında vurulup öldürüldükten sonra köyüne küsmüş müslüm baba,ve ardına dahi bile bakmadan kaçmış buralardan..geride acılı babasını ve annesini bırakmış..

muhtar:müslüm gürses le gençlik yıllarında ilgilenilmedi akrabaları tarafından,babası fakirdi ozamanlar müslüm gürsese herhalde yardımcı olamadı..

sunucu:köy ahaliside müslüm gürsesin babasına elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor..

muhtar:/babası için)kaymakamlıgın verdi gıda kömürle ve 3 ayda bir verilen nakit yardımla geçiniyor

sunucu:hikayenin asıl bundan sonrası kederlerle dolu.şimdi müslüm gürsesin babasının evine gidiyoruz..karanlıkta yerde yatıyor mehmet akbaş..keyifsiz görünmüyor oğlunun gönderdiği harçlıklarla idare ettiğini söylüyor.

babasıSurprisedğlum para gönderir ben yerim diyor.

sunucu:zaman zaman ihmal ediyor müslüm gürses harçlıklarını ve o anda muhtar yetişiyormuş mehmet akbaşın imdadına..

babası:kimseye gidip söylemem istemem muhtar yardımcı oluyor.param olmazsa muhtardan alıyorum diyor

sunucu:85 yaşında mehmet akbaş babası ve oğlunun hikayesini anlatıyor..yıllardır yüzünü görmediği,30 yıldır evine gelmeyen,köyünü terkeden müslüm gürsesin işte hikayesi..

babası:müslüm kardesi öldükten sonra gelmedi buralara,özledim onu..

sunucu:kendi hikayeside daha büyük bir dram oğlu öldürüldükten sonra,müslüm gürseste evini terkedip istanbula kaçınca,onada buralar yaşanmaz hale gelmiş..eşiyle birlikte adanaya göçetmiş.ama orda ailesini tamamen parçalayan en büyük hatayı işlemiş ve eşini öldürmüş..

babası:adanaya gittik orda bir cinayet işledim eşimi öldürdüm..

sunucu:eşini yani müslüm gürsesin annesini öldürmüş.bu olay baba ile oğlun arasını iyice açmış 9 sene cezaevinde yattıgı sürede,müslüm gürseste yavaş yavaş şöhret basamaklarını tırmanmaya başlamış..yıllar sonra cezaevinde çıktıgı sıralarda,müslüm gürses çıka gelmiş.

babası:ben cezaevinde iken ben kimseyi görmedim kimse gelmedi,annesini öldürmüşüm diye,ondan sonra geldi askere gidecekmiş,

sunucu:9 sene boyunca bir kez bile ziyaretine gitmeyen oğlu müslümü vurmak öldürmek gelmiş içinden mehmet akbaşın

babası:içeri girdi içeri girdi ama elimde bıçak silah olsa çekip vuracaktım..yaa anasını öldürdüm bir gün yanıma gelmedi..

sunucu:benim böyle bir oğlum yok diye düşünmüş yıllarca..

babası:allaha şükür hiç ben darda kalmadım,çok ızdırap çektim hücrelerde yaşadım...ama hapisten sonra geldiğinde elimde bişey yoktu allah şahidim olsun vuracaktım..hiç yanıma geldinmi kapıdan mehmet akbaş diye çağırttınmı..diyor babası

sunucu:cezaevinden çıktıktan sonrada kimselerle görüşmemiş mehmet akbaş,oğlu müslüm gürses şöhret basamaklarını tırmanırken,o bir başka hayat kurmaya çalışmış,zaman zaman da yasadışı işlerde yapmış..

babası:kumar oynattım eroin sattım..

sunucu:yıllar sonra köyüne geri dönmüş mehmet akbaş ve 2. evliliğini yapmış.o hikayesini anlatırken eşi geliyor..kameraları görünce tedirgin oluyor..eşi tedirgin kameradan çünkü müslüm gürsesin kendilerine çeşitli zaman aralıklarıyla gönderdi 400-500 ytl parayı keseceğinden endişeli..

2.eşi:gönderiyor arada 400-500 ytl allah razı olsun diyor..birde kameralara çekip bizi rezil etmeyin diyor.

sunucu:müslüm gürsesin hayat arkadası muhterem nur hanımada tepkili mehmet beyin 2.eşi

2.esi::muhterem bizi eve almıyor,babasınıda benide oğlunun yanına yaklaştırmıyor diyor..

sunucu:mehmet akbaşın rahatsızlandıgı dönemlerde bi kaç kez istanbula oğlıunun yanına gittigini ancak istenmedigini iddia ediyor..müslüm gürses ve eşi muhterem nur tarafından..

2,eşi:muhterem nur huylanıyor bizden yani gelmeyin diyor,köyünüzde kalın biz bakamayız sizi dediğini diyor,gidin evinizde oturun diyor..

sunucu:bizi 30 sene önce oğlumun öldürülmesi ayırdı diyor diyerek kadere isyan ediyo mehmet akbaş.küçük oğlunun elinde ki tek fotoğrafı hayattaki tek tesellisi,duvarlarda ise büyük oğlunun resmi var(müslüm gürses)bunlara bakıp bakıp iç geçiriyor 30 yıldır evine gelmeyen oğlunu özlemini o resimlerle gideriyor..bir küçük çay ocağı var mehmet akbaşın eşşekle gidip geliyor çay ocagına,yinede mutlu çay ocagında 25 kuruştan sattığı çaylarla birde oğlunun gönderdiği harçlıklarla ayakta duruyor,herşeye rağmen sükrediyor haline..küskün değil kırgın değil oğluna..bir tek isteği var ölmeden önce oğlunu yeniden baba ocagında birkez bile olsa görmek..........

arkadaşlar önce ben yorumumu yapayım müslüm baba ya vallahi helal olsun bu kadar acı çekmiş:kardesi vurulmuş,babası annesini öldürmüş,kaza geçirmiş ölümden dönmüş,yoksulluk çekmiş sahipsiz kalmış küçük yaşta gurbete düşmüş ama hala tüm heybetiyle yıkılmamış ayakta kalmış..babasına gelirsek.. ne olursa olsun biri babam dahi olsa anneme bırak öldürmeyi tokat dahi vursa sessiiz vede tepkisiz kalamam,..yinede helal olsun para yolluyomus babasına...yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Video Düzenleme (Admin)

2 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 08-Arl-2007 / 05:32    Mesaj konusu: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış dramı

paylaışım için teşekkürler kardeşim bu konu arasıra magazine konu oluyor babanın durumu zor allah herkese hayırlısını versin ne desek boş yaşayan o, derler ya uzaktan davulun sesi hoş gelir yani uzunlafın kısası en iyisini baba bilir

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: [_GÜNGÖREN_]
MesajTarih: 08-Arl-2007 / 06:18    Mesaj konusu: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış dramı

bende izledim o programı kardeşim üzüldüm vala ama napıcan sorunsuz dertsiz insan yoktur allah daha beterinde korusun yinede paylaşımın için sağol kardeşim Wink
Kullanıcı profilini gör
usta33
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: mersin
MesajTarih: 08-Arl-2007 / 14:42    Mesaj konusu: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış dramı

ilk önce teşekkürler arkadasım konu için. ama bu ne zaman yayınlandı.çünki buna b enzer bi olay yıllar önce(biz babadan böyle gördük albümü çıktıktan bi süre sonra)star tvtrafından müslüm gürses babasına bakmıyor diy e haber çıkmıstı.gönderdiğin haber o mu yoksa yeni bi habermi.emeğine sağlık

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 08-Arl-2007 / 17:10    Mesaj konusu: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış dramı

usta33 demiş ki:
ilk önce teşekkürler arkadasım konu için. ama bu ne zaman yayınlandı.çünki buna b enzer bi olay yıllar önce(biz babadan böyle gördük albümü çıktıktan bi süre sonra)star tvtrafından müslüm gürses babasına bakmıyor diy e haber çıkmıstı.gönderdiğin haber o mu yoksa yeni bi habermi.emeğine sağlık

önemli değil kardeşim..yazının ilk başını okursan yazar 6 aralık 2007 uçankuş (show tv) programından alıntı diye..
zaten bilal(admin)kardeste videosunu eklemiş sagolsun.. Wink

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 08-Arl-2007 / 19:38    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış dramı

Paylaşım için teşekkürler kardeş sağol benim adanalı bi abimden bildiğim kadarıyla babası annesini adana taş köprüde değnek gibi bişeyle döverek öldürmüş tam ayrıntısını bilmiyorum tabi,yani babanın çekmediği bir çile kalmamış heralde her acıyı görmüş her çileyi çekmiş bütün bunlara rağmen babasına para göndermeside onun ne kadar affedici biri olduğunu kin tutmadığını gösterir ama tabi affetmişte sayılmaz yanına gitmemesini doğal karşılıyorum,ben onuda yapmazdım ama babamızın büyüklüğü işte muhtaç babasına bu durumda bile yardım ediyor.
Kullanıcı profilini gör
mahsun_kul_028
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 08-Arl-2007 / 20:33    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kalmış

KILICBEY demiş ki:
Paylaşım için teşekkürler kardeş sağol benim adanalı bi abimden bildiğim kadarıyla babası annesini adana taş köprüde değnek gibi bişeyle döverek öldürmüş tam ayrıntısını bilmiyorum tabi,yani babanın çekmediği bir çile kalmamış heralde her acıyı görmüş her çileyi çekmiş bütün bunlara rağmen babasına para göndermeside onun ne kadar affedici biri olduğunu kin tutmadığını gösterir ama tabi affetmişte sayılmaz yanına gitmemesini doğal karşılıyorum,ben onuda yapmazdım ama babamızın büyüklüğü işte muhtaç babasına bu durumda bile yardım ediyor.

önemli değil kardeşim.. Wink bende müslüm baba nın babası annesini nasıl öldürdügü hakkında bir bilgim yok,verdiğin bilgi için teşekkürler..Allah ım kimsenin başına bu gibi kötü olaylar vermesin...saygılar..

Üye
Üye

Nereden: Karanlıklar Ülkesinden
MesajTarih: 09-Arl-2007 / 03:17    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kal

Gercekten Cok Üzücü Paylaşım İcin Tşkler...
Kullanıcı profilini gör
_rebel_
Üye
Üye

Nereden: Bagriyanik kücelerden
MesajTarih: 09-Arl-2007 / 04:13    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gizli kal

kardeşim babanın köyünün adı fındıközü değil fıstıközüdür
urfa ili halfeti ilçesi fıstıközü köyü
ayrıca programda babanın babası için mehmet aktaş diyodu oysa babanın gerçek adı şehmuz müslüm akBaş değil mi??herkes biliyor
BABAyı karalamaya çalışanları en azından biz engelleyelim
bana göre olayın gerçeği şudur:Müslüm gürses muhterem nurun etkisinde kalarak babasıyla görüşmemekte ancak ona düzenli para yardımı yapmaktadır.gönül isterdi ki bu magazin denen vicdansız düzenin çarkları arasına girmeyelim ama baba yeni şov programı yapıyor polemik olmasa olmaz herhalde.eskiden 4-5yıl önce de babanın otobüsü kurşunlandı denmişti akrabaları tarafından hatırlıyorum
müslüm gürses gibi sevgi dolu bir insan babasına yamuk yapmaz.o özcan deniz de değil başkası da değil
Kullanıcı profilini gör
mahsun_kul_028
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 09-Arl-2007 / 05:29    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllık gi

_rebel_ demiş ki:
kardeşim babanın köyünün adı fındıközü değil fıstıközüdür
urfa ili halfeti ilçesi fıstıközü köyü
ayrıca programda babanın babası için mehmet aktaş diyodu oysa babanın gerçek adı şehmuz müslüm akBaş değil mi??herkes biliyor
BABAyı karalamaya çalışanları en azından biz engelleyelim
bana göre olayın gerçeği şudur:Müslüm gürses muhterem nurun etkisinde kalarak babasıyla görüşmemekte ancak ona düzenli para yardımı yapmaktadır.gönül isterdi ki bu magazin denen vicdansız düzenin çarkları arasına girmeyelim ama baba yeni şov programı yapıyor polemik olmasa olmaz herhalde.eskiden 4-5yıl önce de babanın otobüsü kurşunlandı denmişti akrabaları tarafından hatırlıyorum
müslüm gürses gibi sevgi dolu bir insan babasına yamuk yapmaz.o özcan deniz de değil başkası da değil

ufak bi karısıklık olmus telefona çektim ordan dinleyerek yazdım...farketmez yaa kardes sonuçta fındık yada fıstık ikiside kuruyemiş Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: antep
MesajTarih: 11-Arl-2007 / 03:12    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 30 yıllı

çok üzücü bir olay paylaşım için teşekürler ....

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 11-Arl-2007 / 04:43    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm babanın 3

isyankarantep demiş ki:
çok üzücü bir olay paylaşım için teşekürler ....

evet haklısın çok üzücü bir olay kardesim allah kimsenin basına böyle bir olay vermesin..

Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: SAKARYA
MesajTarih: 12-Arl-2007 / 17:11    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslüm baban

selamın aleyküm öncelikle herkesin çektiğiçile vardır hiç bir Allah'ın kulu rahat değil haliyle bu gibi olayların medya abatrması derim benimde öyle baban olsa bende araman belki müslüm gürsesinde içi hasretle doludur. ama elden bişe gelme. sonuçta o adam bayasıysa ölenlerde kardeşi ve annesidir.paylaşım için tşkler.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 12-Arl-2007 / 17:40    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: Yanıt: Re: müslü

Asi_54 demiş ki:
selamın aleyküm öncelikle herkesin çektiğiçile vardır hiç bir Allah'ın kulu rahat değil haliyle bu gibi olayların medya abatrması derim benimde öyle baban olsa bende araman belki müslüm gürsesinde içi hasretle doludur. ama elden bişe gelme. sonuçta o adam bayasıysa ölenlerde kardeşi ve annesidir.paylaşım için tşkler.

evet haklısın kardesim medya zaten en ufak bir olaya bile neler neler katıp şişirilmiş haber yapıyolar..baba sını böyle göstererek.müslüm baba,nın yanlış aktarılıp yanlış anlaşılmasına sebep veriyolar ama ne olursa olsun müslüm baba bu konuda haklı..ben olsam dedigim gibi yüzüne bile bakmam,tabi bu benim görüşüm herkesin görüşünede saygım sonsuz..saygılar.. Wink

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: istanbul adana
MesajTarih: 12-Arl-2007 / 18:09    Mesaj konusu: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

babaya helal olsun yinede para gönderiyormuş babanın hayatı gerçektende çok zor geçmiş bu hayatı her insan kaldıramazdı

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Müslümcü Tarikatından
MesajTarih: 16-Arl-2007 / 16:04    Mesaj konusu: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

bir düşünelim kardeşi öldürülüyor annesi öldürülüyor ve bir aile parcalanıyor Muslum babanın çektikleri gerçekten en derin yaralardandır yinede ayakta kalmış ve bir amac uğruna hedefine ulaşmış şu anda türkiyenin nadir parmakla gösterilecek sanatcılarından biridir. Saygılar..

Bütün Duygularım Ağır Yaralı"

Kullanıcı profilini gör
mahsun_kul_028
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 17-Arl-2007 / 01:36    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Muslumcu22 demiş ki:
bir düşünelim kardeşi öldürülüyor annesi öldürülüyor ve bir aile parcalanıyor Muslum babanın çektikleri gerçekten en derin yaralardandır yinede ayakta kalmış ve bir amac uğruna hedefine ulaşmış şu anda türkiyenin nadir parmakla gösterilecek sanatcılarından biridir. Saygılar..

evet kesinlikle haklısın kardes her insanın kaldıracagı bir acı değil bu yaşadıkları müslüm baba nın..saygılar müslüm babaya.. Wink

Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: izmir
MesajTarih: 17-Arl-2007 / 08:36    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

ya babam dediyim adam benim anamı öldürecek beni doğuran kadını öldürecek bende görüşmem baba para gönderiyomus en azından ben onuda yapmazdm
Kullanıcı profilini gör
orhann
Üye
Üye

MesajTarih: 18-Arl-2007 / 02:59    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

paylasım icin teşekür abim kötü ollay abim kimse istemzdi böyle bir durumla karşılamak allah yardımcıları olsun

Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 31-Oca-2008 / 04:28    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

gerçekten çok ağır olaylar..babamız iyi dayanmış ayakta kalmayı başarmış..herşeyin iyisini babamız bilir ...

ÇoK çİlElEr ÇeKtİm Eşİ BuLuNmAz HeP İçİmE AtTıM sEsSiM dUyUlMaZzZz...
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering