Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - arabeskin anlam dünyası:müslüm gürses örneği
arabeskin anlam dünyası:müslüm gürses örneği
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
DOST_YARALARI
Üye
Üye

Nereden: KOCAEL?
MesajTarih: 25-Arl-2005 / 04:07    Mesaj konusu: arabeskin anlam dünyası:müslüm gürses örneği

Bu kİtaBi okudunuzmu ?
tavsİye edİyorum .İlgİlelre duyurlur......
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
sevdayolu47
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MARDiN "Sevda Yolundan"
MesajTarih: 25-Arl-2005 / 04:16    Mesaj konusu:

Biraz özetleseydin ya kitabı.nasıl bişey

Sansim Buymus Çok Sevdim Düstüm Bu Hale...
Kullanıcı profilini gör
DOST_YARALARI
Üye
Üye

MesajTarih: 25-Arl-2005 / 04:29    Mesaj konusu:

Kitapta :ne doğulu ne batılı olmayışımız, modern ile gelenek arasındaki alışverişimiz türk kültürel hayatının özgün göstergelerini sunmaktadır. batılılaşma olarak modernleşme projesi ile anadolu kültürünün manevi aurası ve anlam katmanları karşılaştığında ortaya çıkan sentez, kendine özgü bir yorumlamayı gerektirmektedir.

arabesk, müzikal bir oluşumun ötesinde kültürel bir durumu tanımlamakta, modern olmaya çalışırken geleneğin şekil verici özelliğini gözler önüne sermektedir. müslüm gürses arabeski, arabesk müzik içinde 'damardan arabesk' olduğu için bizatihi kendine özgü bir kültürel algılayışın en belirgin işaretlerini ve davranış kalıplarını karşımıza çıkarmıştır. müslümcülerin anlam dünyası üzerine konuşmanın kendisi bizzat haddi aşmaktır. fakat bu çalışma;

'kırk yılın başında halim hatırım
sorulsa ne yazar sorulmasa ne!'
diyen müslüm gürses'in ve bu anlamda müslümcülerin halini hatırını sorma çabasıdır."
Kullanıcı profilini gör
sevdayolu47
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MARDiN "Sevda Yolundan"
MesajTarih: 25-Arl-2005 / 04:36    Mesaj konusu:

Merak ettim valla.bulmaya çalışacam

Sansim Buymus Çok Sevdim Düstüm Bu Hale...
Kullanıcı profilini gör
muslumcuoguz
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 26-Arl-2005 / 15:23    Mesaj konusu:

Kapagını gorunce baba yazmış zannedıyor ınsan ama deılmış
ferdi tayfur bır ara şekercı çıragı dıye kendısını anlatmıştı ınşallah babanında bır kıtabı oldugu gunler gelır

Üye
Üye

MesajTarih: 26-Arl-2005 / 22:05    Mesaj konusu:

Inşallah .babadan bekliyoruz böle bişey .
Kullanıcı profilini gör
damar81
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Yanl?zl?ktan..S.aleyküm...
MesajTarih: 26-Arl-2005 / 23:02    Mesaj konusu:

Kardeş baba nın hayatınımı anlatıyo anlatsana
Kullanıcı profilini gör
DOST_YARALARI
Üye
Üye

MesajTarih: 27-Arl-2005 / 01:01    Mesaj konusu:

Arabeskİn tÜrkİye de İnsanlar Üzerİnde kİ etkİsİnden bahsedİyor
mÜslÜm babanin ne kadar etkİlİ olduĞundan bahsedİyor
Kullanıcı profilini gör
abdi
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: berlin-gaziantep
MesajTarih: 27-Arl-2005 / 10:17    Mesaj konusu:

Bu kitaBi mutlaka Bulmam lazim.

Nereden: Ordu Vatan & Ünye Mekan
MesajTarih: 28-Arl-2005 / 00:35    Mesaj konusu:

Slm arkadaŞlar...! bu kitabı ben bir yerden hatırlıyorum ama daha piyasa surulmedi sanırım sadece bir söyleşi idi acaba cıktımı

Kullanıcı profilini gör
DOST_YARALARI
Üye
Üye

MesajTarih: 28-Arl-2005 / 02:38    Mesaj konusu:

Evet kitap şu anda piyasa da satılıyor 6.250.000 türk lirası
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 12-Oca-2006 / 07:02    Mesaj konusu:

Babanın kitap yazmasına gerek yok ki.babayı anlatmaya cilt cilt ansiklopedi yetmez.bahsettiğin kitabı okumaya çalışacağım sağol.saygılar

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
DaMaR_GFB
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: çıktı bu ayrılık
MesajTarih: 14-Oca-2006 / 21:40    Mesaj konusu:

Bulup okuruz inş. bilgi için saolun.

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: Samsun
MesajTarih: 14-Oca-2006 / 21:40    Mesaj konusu:

Kitabı bulursam okurum ama artık safi babanın yazdığı ve onu anlatan bir kitap cıkmalı

hayata küsmü? ama sevgisine sevdal?
çünkü o bir bafral?
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 29-May-2006 / 00:54    Mesaj konusu:

Kitabı aldım arkadaşlar.Bu kitap özellikle 1980'li yıllardaki ekonomik,siyasi,kültürel değişimlerin etkisiyle ''arabesk'' müziğinin nasıl sevilir haline geldiğini,toplumdaki belirli bir kesim tarafından,yani bizler ve bizim büyüklerimiz tarafından sahiplenildiğini,bu müziği en iyi temsil eden sanatçılardan biri olan Müslüm Gürses'in örnek verildiği,bununla birlikte Arabesk'in üst kategorisi olan ''Müslümcü'' kimliğinin oluşması,bu kimliği oluşturan insanların sevgiye,duygulara,dürüstlüğe daha çok önem vermeleri,dolayısıyla bir ''delikanlılık'' olgusunun ortaya çıkarılması,arabeskin sadece bir müzik türü olarak değil de bir ''yaşam tarzı veya Anlam Dünyası'' olarak Müslümcüler tarafından benimsendiği anlatılıyor.
Dikkatimi çeken bölümleri ve yorumlarımı burada sizlerle paylaşacağım arkadaşlar.
Bölüm 4 : Hayat Ve Aşk Arasındaki Aldatılmışlık ve Delikanlılık Kimliği :
Müslümcü,maddi dünyada yaşadığı hor görülmeyi (aslen maddiyatın belirlediği ama Müslümcü tarafından manevi alanın belirlediğine inanılan) aşk dünyasında da görür.Bzen umutlanır,sevgili ile mutlu olabileceklerini sanır,yalnız ümitleri kısa kesilir ; herhangi bir sebepten dolayı ayrılır.Bazense mutlu olur,bu mutluluğuna benzer ekonomik yaşamda da ufak mutluluklar yaşar.Toplumun en alt kesimini oluşturan ve arabeskin marjinal noktasında olan Müslümcüler yaşama genel insanlardan avantajsız şekilde başlarlar.Genelde okuma,yazma oranları düşüktür.Yaşadığı çevrede bilgi tecrübi bilgidir.tecrübi bilgi kurumsal eğitim sisteminin verdiği bilgi değildir.Bu bilgi hayatın içindeki yaşam deneyimleri ile öğrenilir ve pekiştirilir.Hayatın içinde öğrenilen bilgi olan biteni kendi sınırlarında anlama zorunluluğu getirir ve bu anlamıyla ''gerçekçidir'' .yani hayale kapılmanın ve gerçek yaşama uymayan bir halde davranmanın sonunun yok olmak olduğunu bir Müslümcü iyi bilir.Bu nedenle ''aşk'' bir Müslümcü için ulaşılması zor bir duygululuk halidir.Çünkü anlaıtlan aşk hayatın ''kaba'' gerçeğiyle uyuşmamaktadır.
Benim Yorumum : Öncelikle ben bir ''Kimyager'', www.muslumcu.com sahibinin de bir üniversite öğrencisi,üyelerin de mesleklerini göz önünde bulundurduğumuzda biz Müslümcüler'in çağın gelişmelerini yakından takip ettiğimizi ve okuma,yazma oranımızın 1980'li yıllara göre daha yüksek olduğunu kanıtlamış durumdayız ( 1975 doğumluyum).Arabesk müziğinin sadece toplumun alt tabakasına ait olmadığı,hayatın gerçeklerini tam anlamıyla kavrayabilen,gerçek sevgi/aşk kavramını çözebilen,yaşayabilen/yaşatabilen,duygulara ve manevi değerlere maddiyattan daha önem veren,kısacası gerçekçiliği duygularıyla bütünleştirebilen herkesin ''Arabesk''i dinleyebileceğini,Müslümcü olabileceğini tescil ettik.Son albümlerdeki pop,aranjman şarkıların farklı kesimler tarafından da dinlendiği söylense de bu ''sosyete'' olarak tabir edilen kesime yeni yeni katılan insanların geçmişte bu ''toplumun alt tabakası'' denilen tabakadan olduklarını biliyoruz.Yani arabesk dinleyen ve Müslümcü kimliğiyle toplumun her tabakasına giren insanlarız.Kenan Işık 24.05.2006 tarihli,Haber Turk'te yayınlanan Müslüm Gürses Belgeseli'nde : 1980'li yıllarda arabamda Müslüm Gürses kasetlerini gören arkadaşlarım '' aaa sen Müslüm Gürses mi dinliyorsun diye alaylı bir şekilde sorarlardı'' dedi.İşte bu yüzden dolayı birçok arabesk seven ve birçok Müslümcü kendini gizlemek zorunda kaldı.Ama bizler yani ''Gerçek Müslümcüler'' hiçbir zaman kendimizi gizlemedik ve bu ''Arabesk ve Müslümcü'' geleneğini her zaman,her yerde yaşadık ve yaşattık.Tüm Müslümcülere saygılarımla...Gönlünüz gönlümüzdür...

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 06-Tem-2006 / 17:51    Mesaj konusu:

bu kitabı bulup mutlaka okumam lazım...

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 19-Tem-2006 / 03:28    Mesaj konusu:

bence kitaba gerek yok çünkü tüm hayatını yaşayarak şarkılarında bizlere anlatıyor...
Kullanıcı profilini gör
aMCaoGLu
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ZoNGuLDaK
MesajTarih: 19-Tem-2006 / 06:01    Mesaj konusu:

kitabı bende aldım arkadaşlar gerçekten güzel ve okumaya değer bir kitap..

AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 05-Ağu-2006 / 16:56    Mesaj konusu:

kitabı okumakta fayda var ama okumasakta şarkılarında röportajlarında herşeyi anlatıyo zaten müslüm baba... Exclamation

dilenci06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 16:40    Mesaj konusu:

ewet bugün kitabı almaya gidiyorum bilgileriniz için çok t.ederm Exclamation
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering